Haberler / Basında Mould Maker

Mould Maker Otomotiv, ürün gamını genişletecek

KONYA - İşleme teknolojileri alanında teknolojiye ayak uydurarak makine yatırımı yapacak Mould Maker Otomotiv, ürün gamını yeni ürünlerle genişletecek.

Saç metal işleme, sac metal kalıp imalatı, traktör orijinal yedekleri, Japon hafif ticari ve hususi otomobil şasi ekipmanları ürettiklerini açıklayan şirketin kurucusu Ahmet Erçetinsac, işleme teknolojileri alanında teknolojiye ayak uydurarak makine yatırımı yapıp ürün çeşitlerini genişleteceklerini açıkladı. 2008 yılında kurdukları firmalarının, saç metal kesme bükme sıvama kalıpları alanında hizmet verdiğini aktaran Erçetin, "Tümosan traktör fabrikasına 40 çeşit ürün üretiyoruz. Bin 200 metrekare kapalı alanda kurulu olan fabrikamız dördü CNC olmak üzere 20 çeşit üretim makinesi ile 30 tondan 150 tona kadar eksantrik preslerle müşterilerine hizmet veriyor. Firmamızın 2012 yılındaki vizyonu, Japon araç gruplarının şasi parçalarına yönelik bir ürün çeşitliliği oluşturmak. Bu hedefle ve adımızı dünya ya duyurmak için var gücüyle çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Bünyelerinde 15 kişiye istihdam sağladıklarını dile getiren Erçetin, Konya'da nitelik personel sorunu yaşadıklarını sözlerine ekledi

Üretimlerinin yaklaşık yüzde 15'ini Almanya, Irak ve Mısıra ihraç ettiklerini belirten Ahmet Erçetin, şunları söyledi: "Yaptığımız ihracatla Konya'yı sanayi şehri olarak duyuruyoruz. Teknoloji ile tecrübeyi özdeşleştirerek imalatı Konya'da yapılamaz olarak nitelendirilen bazı ürün gruplarımızla Konya ekonomisine katkı sağlıyoruz. Jeopolitik önemi bakımında komsularına ürün ihraç etmekte son derece şanslı olmamıza rağmen, yüksek işçilik girdileri, hammadde girdileri, enerji girdileri gibi sebeplerle başta Mısır olmak üzere, İran ve Suriye gibi ülkelere ürün satmakta son derece zorlanıyoruz. Daha yakın yerlerden ithal etmek isteyen komsu ülke halkları, Uzakdoğu ülkelerinden ithal etmeyi tercih etmek zorunda kalıyor. İhracat yapan firmalara hammadde alımlarında yüzde 30'a yakın bir destekte bulunulması rekabet gücümüzü son derece artıracak.”


Hizmetlerimizden

İş Sağlığı ve Güvenliği Denetimleri

Firmanıza ait tüm işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği denetimleri yapılarak İşveren?in İş Kanunu?nun 77. maddesinde belirtilen Denetleme yükümlülüğünü de yerine getirmekteyiz.

Risk Analizi ve Tehlike Değerlendirmesi

Çalışma ortamlarında potansiyel tehlike ve riskleri somut bir şekilde ortaya çıkarmak amaçlanmaktadır.

İş Hukuku Danışmanlığı

İşçi "İşveren, İşyeri" Sendika ilişkilerinin düzenlenmesi geliştirilip yerleştirilmesi konularında başlı başına bir uzmanlık alanı haline gelmiştir. Aşağıda belirtilen konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.

İş Güvenliği Uzmanlık Hizmeti

İş Sağlığı Ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliği gereği İşletmenizin tehlike sınıfına göre işletmeniz için Casgem onaylı A, B, C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarını görevlendirmekteyiz.